1397/4/30
26 بازدید
    print

ویژه برنامه های اداره سلامت منطقه 15 در طرح شادستان تابستان

سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه 15 همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان و ایام فراغت شهروندان از ویژه برنامه های اداره سلامت این معاونت برای ساکنین این منطقه خبر داد.

 اکبر مختاری سرپرست معاونت امور اجتماعی فرهنگی منطقه 15 با بیان این خبر افزود : همزمان با فرا رسیدن ایام تابستان ،اداره سلامت معاونت اجتماعی این منطقه در راستای فراهم نمودن اوقات فراغت شهروندان با تاکید بر ایجاد سرگرمی، آموزش و تقویت مهارت‌های زندگی و لذت بهره مندی از سرگرمی های بومی واصیل ایرانی اقدام به برگزاری ویژه برنامه هایی با عنوان  "شادستان تابستان" خواهد نمود.

وی در ادامه با بیان این برنامه ها ، اجرای طرح راهوند در 20 نقطه از سطح محلات منطقه 15را با تاکید بر ایجاد شادابی و افزایش تحرک با استفاده از کارایی فضای شهری در قالب اجرای ایجاد طرح‌های گرافیتی در سطح محلات را از جمله برنامه های اجرایی سلامت محور در این جشنواره با کمترین هزینه فضایی برای تحرک و پویایی شهروندان برشمرد.

مختاری با اشاره به برگزاری اردوی های بازدید از مجموعه هیومن پارک برای ویژه كودكان و نوجوانان در ایام تابستان، به برپایی برنامه کتابخانه انسانی در سطح این منطقه اشاره کرد و افزود: این برنامه با هدف جلب مشاركت مردمی و افزایش سرمایه اجتماعی از طریق توسعه فضاهای گفتمانی و عمومی در قالب پاتوق های گفتگوی اجتماعی با مدیریت شهروندان فعال و با تجربه، از جمله دیگر برنامه های این طرح می باشد که از 2 الی 19 مرداد در بوستان پامچال واقع در محله مشیریه از ساعت 19 الی 20:30 برگزار و پذیرای علاقمندان خواهد بود .

وی برگزاری مدرسه تابستانه کانون های سلامت مختص دبیران کانون های اجتماعی سلامت محورشهر تهران را از دیگر برنامه های این طرح در جهت افزایش مهارت های عمومی و تخصصی دبیران کانون ها از طریق آموزش یک دوره فشرده تسهیلگری در اجتماع عنوان نمود که در مدرسه فیروز بهرام برگزار خواهد گردید.

 

 

وی در ادامه با تاکید بر روز 22 مرداد تحت عنوان روز مشارکت های اجتماعی ، برگزاری ویژه برنامه پیاده روی کانون های سلامت محور محلات در بوستان ولیعصر واقع در محله ولیعصر ، برپایی پیش اطلاع رسانی کانون های سلامت محور جهت جهت آشنایی با کانون ها و جذب ظرفیت های مردمی در فرهنگسرای خاوران و برگزاری نشست هم اندیشی و تقدیر از کانون های اجتماعی سلامت محور توسط شهردار منطقه 15 را از جمله  برنامه های تدارک دیده شده برای گرامیداشت این روز عنوان نموند.

 

مختاری در ادامه برنامه دوشنبه های سالمندی و چهارشنبه های معلولان با برگزاری مراسم شاد ، تورهای تفریحی و آموزشی ، دورهمی های  سالمندان و معلولان با تاکید بر گسترش بستر مشاركت جهت حضور فعال سالمندان و معلولان با فرهنگ سازی و توانمندسازی افراد در راستای افزایش مشاركت این عزیزان در برنامه های مختلف شهری را از جمله برنامه های اجرایی این طرح عنوان نمودکه  از 21 تیر الی 18 شهریور در  سراای محلات برگزار و پذیرای علافمندان خواهد بود .


سرپرست معاونت امور اجتماعی فرهنگی منطقه 15 در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه ها از اول تیرماه آغاز تا 20 شهریور ادامه و با بیش از 142 عنوان برنامه و فعالیت شاخص پذیراش شهروندان و علاقمندان در ایام تابستان خواهد بود.اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات


Untitled Document

مشارکت شهروندان

ارسال فیلم,عکس,ایده,خبر و ...

Untitled Document

پرسش های متداول

پاسخ سوالات مشابه شهروندان

Untitled Document

ارتباط با ما

دریافت آدرس و تلفن واحد ها