1397/5/17
40 بازدید
    print

مشارکت شهروندان جنوب شرق تهران در تدوین برنامه سوم شهری

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا محمدی شهردار منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: این نشست ها بمنظور افزایش تعامل با اقشار مختلف جامعه به ویژه نخبگان و بهره مندی از نظرات و ایده های آنان در تنظیم و تدوین برنامه توسعه سوم شهری برگزار شد تا برای نخستین بار با حضور جوانان، بانوان، دانشجویان، معلولین، شورایاران ونخبگان عرصه رسانه، ورزش و کارآفرینان شهری برنامه مدیریت شهر تهران نگاشته شود.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و حریم گسترده منطقه و معضلاتی نظیر بافت فرسوده، حاشیه ای بودن و ترافیک منطقه یادآور شد: درسنوات گذشته اقدامات زیادی انجام شده ولی مشکلات اساسی هنوز باقی است که امیدوارم با تدوین یک برنامه جامع، فاصله مناطق محروم و کم برخوردار را کاهش دهیم.

محمدی رویکرد برنامه سوم را جبران عقب ماندگی گذشته و از کامل ترین برنامه های مدیریت شهری در این سال ها خواند و گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که با یک برنامه ریزی دقیق، برنامه های پیش بینی شده سند 5 ساله سوم قابل اجرا و رضایت شهروندان را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم با بهره گیری از نظرات مردم و همراهی کمیته های محلی و منطقه ای در تدوین سند برنامه و تکمیل پروژه ها و تخصیص اعتبار متناسب بتوانیم عقب ماندگی منطقه را حل کرده و رضایتمندی شهروندان را جلب کنیم.

شهردار منطقه به روند تدوین این برنامه در منطقه 15 اشاره کرد و افزود: اکنون در فاز اول تدوین سند 5 ساله سوم هستیم که در این مرحله کمیته کارشناسی منطقه تشکیل و جلسات متعددی با حضور اعضا برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این راستا اقدامات کارشناسی در تدوین برنامه 5 ساله سوم بعمل آمده که تحلیل وضع موجود و تعیین مسایل متمایز و قابلیت های منطقه، احصای مسایل منطقه در موضوعات کلیدی، شناسایی قابلیت ها و محدودیت ها، چالش های همسایگی با مناطق همجوار و احصای نظرات شورایاران، نخبگان و سایر ذی نفعان از نتایج برگزاری جلسات آن بوده است.

محمدی در پایان نقطه قوت برنامه پنج ساله سوم را تدوین برنامه محله ای آن خواند و افزود:  یکی از نقاط ضعف مدیریت شهری در دوران گذشته، تدوین  برنامه های کلی و به صورت کلان برای شهر تهران بود که خوشبختانه در برنامه سوم توسعه تمامی محله ها مجزا دیده شده اند و برای هر محله برنامه ای جداگانه نوشته می شود.

 اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات


Untitled Document

مشارکت شهروندان

ارسال فیلم,عکس,ایده,خبر و ...

Untitled Document

پرسش های متداول

پاسخ سوالات مشابه شهروندان

Untitled Document

ارتباط با ما

دریافت آدرس و تلفن واحد ها