1397/7/18
41 بازدید
    print

آغاز طرح مشارکت جهاندیدگان منطقه 15 در نگهداشت بوستان ها

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی، در حاشیه این مراسم گفت: در این طرح اعضای کانون جهاندیدگان سراهای محله ناحیه 6 به صورت داوطلبانه در نگهداشت بوستانهای  والفجر، سرو سیمین و سروناز مشارکت می کنند.

وی ادامه داد: برای این منظور پیش از اجرای طرح؛ مهارت و تخصص داوطلبان ثبت و دسته بندی شده و کلاسهای آموزشی برای اعضا برگزار شده است.

محمدی افزود: نظارت و شناسایی نواقص بوستانها به همراه کارشناسان فضای سبز، نظارت بر ایستگاه های فعالیت بدنی و استفاده از توان و ظرفیت نخبگان محلی از جمله اقدامات سالمندان در نگهداشت بوستانهاست.

شهردار منطقه گفت:  این طرح نخستین بار و به ابتکار  شهردار ناحیه 6 و در راستای تحقق شعار تهران شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر انجام می شود. 

محمدی هدف از اجرای این طرح را ارتقای امید به زندگی و مقابله با ترس از پیری، حفظ عزت نفس و احساس شایستگی، بهره مندی از تخصص و تجارب جهاندیدگان و کاهش برخی هزینه های جاری در نگهداشت بوستان ها  برشمرد.

این گزارش حاکیست، مراسم آغاز به کار سالمندان در بوستانها با حضور شهردار و قائم مقام منطقه، اعضای کانون جهاندیدگان، شهردار و شورایاران ناحیه6 در  بوستان والفجر برگزار شد و جهاندیدگان محلات کارخود را در این بوستانها آغاز کردند.

شایان ذکر است، پس از این مراسم شهردار و قائم مقام منطقه با حضور در مزرعه خانواده بوستان والفجر با بانوان فعال این حوزه گفت و گو کردند و در پایان بر مزار شهدای گمنام این بوستان حاضر شده و با قرائت فاتحه ای به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
اشتراک گذاری خبر در شبکه های اجتماعی
rating
  نظرات


Untitled Document

مشارکت شهروندان

ارسال فیلم,عکس,ایده,خبر و ...

Untitled Document

پرسش های متداول

پاسخ سوالات مشابه شهروندان

Untitled Document

ارتباط با ما

دریافت آدرس و تلفن واحد ها